بهترین زبان های برنامه نویسی 2019

بهترین زبان های برنامه نویسی 2019

برنامه نویسی

برنامه نویسی کامپیوتر فرایند طراحی و ساخت یک برنامه کامپیوتری اجرایی برای انجام یک کار محاسباتی خاص است.

برنامه نویسی شامل وظایفی مانند تجزیه و تحلیل، تولید الگوریتم ها، دقت الگوریتم های پروفایل و مصرف منابع و اجرای الگوریتم ها در یک زبان برنامه نویسی انتخاب شده

(معمولا به عنوان برنامه نویسی نامیده می شود) کد منبع یک برنامه در یک یا چند زبان است که برای برنامه نویسان قابل درک است، نه کد ماشین، که به طور مستقیم توسط واحد پردازش مرکزی اجرا می شود.

هدف از برنامه نویسی یافتن یک سری دستورالعمل هایی است که عملکرد یک کار را (که می تواند به عنوان یک سیستم عامل پیچیده است) بر روی یک کامپیوتر به طور خودکار انجام دهد.

بنابراین فرایند برنامه نویسی اغلب نیاز به تخصص در چندین موضوع مختلف دارد، از جمله دانستن دامنه های کاربردی، الگوریتم های تخصصی و…

با گذشت زمان، زبان های برنامه نویسی قدیمی منسوخ ، در حالی که زبان های برنامه نویسی جدید راه اندازی می شوند.یک سوال معمول در میان مبتدیان (و برنامه نویسان به طور یکسان) زبان برنامه نویسی است که باید در یادگیری سرمایه گذاری کنند.

بهترین زبان های برنامه نویسی 2019

1. پایتون

برای تبدیل شدن به متخصص زبان در تمام زبان، شما باید زبان پایتون را یاد بگیرید که توانایی گسترش برنامه های وب، تجزیه و تحلیل داده ها، رابط کاربر و خیلی بیشتر را دارد و همچنین چارچوب هایی برای این کارها وجود دارد.

پایتون توسط شرکتهای بزرگتر مورد استفاده قرار میگیرد که میتوانند از مجموعه داده های عالی قدردانی کنند، بنابراین میتواند فرصتی عالی برای یادگیری یک برنامه نویس پایتون باشد.

2. جاوا

جاوا به عنوان زبان کامل برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان برای یادگیری در نظر گرفته شده است. در حال حاضر، این زبان برنامه نویسی است که بالاترین رتبه را با سیستم عامل Android دارد، هرچند چند سال پیش کمی کاهش پیدا کرده است.

جاوا را می توان برای برنامه های مبتنی بر تلفن همراه، هدف سازمانی، برای ایجاد برنامه های کاربردی دسکتاپ و برای ایجاد برنامه های آندروید در رایانه های قرص و گوشی های هوشمند استفاده کرد.

3. پی اچ پی

توسعه دهندگان وب باید در مورد PHP یا Hypertext Preprocessor، یک زبان برنامه نویسی شناخته شده یاد بگیرند. با کمک PHP شما می توانید یک برنامه وب را بسیار سریع و بدون دردسر بزرگ کنید.

پی اچ پی پایه واقعی بسیاری از سیستم های قوی مدیریت محتوا است، به عنوان مثال، وردپرس. PHP واقعا یک زبان برنامه نویسی ارزشمند برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان است.

بهترین زبان های برنامه نویسی 2019

4. جاوا اسکریپت

در حالی که سایت خود را گسترش می دهید، جاوا اسکریپت بسیار کاربردی است زیرا این زبان به شدت به شما در ایجاد ارتباطات برای وب سایت شما کمک می کند. شما می توانید چارچوب های مختلف در سبک جاوا اسکریپت برای ساختن رابط کاربر عالی استفاده کنید.

هنگامی که شما در توسعه وب هستید، بسیار مهم است که درباره جاوا اسکریپت برای ایجاد صفحات وب تعاملی بدانید.

جاوا اسکریپت برای شامل انیمیشن در صفحات وب، بارگذاری تصاویر تازه، اسکریپت ها یا اشیاء در صفحه وب و ایجاد رابط کاربری بسیار پاسخگو برای کاربر اعمال شده است.

5. Objective-C

اگر شما کسی هستید که در ساخت برنامه ها برای iOS علاقمند هستید، باید به طور موثر در مورد زبان Objective-C بدانید. بهترین انتخاب برای همه توسعه دهندگان وب Objective-C است.

هنگامی که Objective-C را آموخته اید، می توانید از XCode استفاده کنید که شناخته شده به عنوان ابزار توسعه مجاز نرم افزار از اپل است. بنابراین شما می توانید به سرعت یک برنامه iOS را ایجاد کنید که می تواند در فروشگاه App قابل توجه باشد.

6. روبی
یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی محبوب Ruby and Ruby on Rails است. این را می توان به راحتی یاد گرفت، و همچنین بسیار قوی و روشن است.

اگر زمان کمتری دارید و هنوز میخواهید هر پروژه ای را طراحی کنید، مطمئنا می توانید از زبان روبی استفاده کنید.

این زبان برنامه نویسی به طور گسترده ای برای برنامه نویسی وب مورد استفاده قرار می گیرد و از این رو تبدیل به انتخاب ایده آل برای شرکت های مبتدی می شود.

بهترین زبان های برنامه نویسی 2019

7. پرل

پرل (Perl)نیز یک زبان برنامه نویسی به خوبی پذیرفته شده است که ابزارهای متمایز برای ردای مختلف مبهم مانند برنامه نویسی سیستم را ارائه می دهد.

اگر چه این زبان برنامه نویسی کمی گیج کننده است، اما واقعا قوی است که می توانید یاد بگیرید و دانش خود را تجدید کنید.

پرل عمدتا برای سایت ها و گسترش برنامه های وب، توسعه برنامه های کاربردی دسک تاپ و مدیریت سیستم و تست اتوماسیون است که می تواند برای آزمایش پایگاه های داده، برنامه های وب، دستگاه های شبکه و غیره استفاده شود.

8. C، C ++ و C #

شما می توانید دانش خود را با یادگیری در مورد C در سال جاری که یک زبان برنامه نویسی منحصر به فرد است، افزایش دهید

در حالیکه قدیمی است، و بیشتر در ساخت نرم افزار های مختلف کاربرد دارد.C ++ یا C plus plus کمی پیشرفته تر از C است و به شدت در شکل گیری بازی های سخت افزاری به کار رفته است.

این انتخاب ایده آل برای نرم افزار دسکتاپ قوی و همچنین برنامه های موبایل و دسکتاپ است.

C ++ قویترین زبان شناخته شده در سیستم عامل حیاتی مانند ویندوز است.پس از یادگیری این 2، شما می توانید در مورد دانستن در مورد زبان C # جلو بروید. پس از دانستن C و ++ C،

شما نمی توانید با C # عادت کنید. C # در واقع زبان اصلی برای برنامه های کاربردی مایکروسافت و سرویس های مایکروسافت است. در حالی که با استفاده از فن آوری های .Net و ASP، شما باید با C # آشنا باشید.

بهترین زبان های برنامه نویسی 2019

9. SQL
هنگامی که شما در پایگاه های داده مانند Microsoft SQL Server، Oracle، MySQL و غیره اجرا می کنید،

باید از زبان برنامه نویسی SQL یا Query Language استاندارد مطلع شوید. از این زبان می توانید مهارت کسب اطلاعات مورد نیاز از پایگاه های بزرگ و چندرسانه ای را به دست آورید.

10. سوئیفت

Swift به عنوان ترجیحی ترین زبان برنامه برای گسترش برنامه ها برای محصولات اپل منعکس شده است.

این زبان را می توانید برای ساخت برنامه های کاربردی برای دستگاه های فعال iOS و MAC اپل در روش های سریع و ساده استفاده کنید. هنگامی که شما تمایل به گسترش یک برنامه فوق العاده در iOS، پس بهتر است برای شما برای کسب دانش از زبان برنامه نویسی Swift.

از این رو، زبان برنامه نویسی بالا شناخته شده است که بهترین آنها در سال 2019 است. بنابراین توسعه دهندگان و برنامه نویسان باید اطمینان حاصل کنند که در مورد آنها به روز می شود. دانستن چنین زبانهای برنامه نویسی مطمئنا آنها را به سطح بالاتری در حرفه خود می رسانند!

 

منبع:www.devsaran.com

سایر مقالات مفید:

آموزش کاملا کاربردی ویرایشگر Vim

مهم ترین نکات تفاوت وب سایت با wordpress و HTML درسال 2018

مقایسه بین زبان برنامه نویسی وب ASP.NET و PHP

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *